Halı Yıkama Aşamaları

İstanbul halı yıkama sektöründe, halı yıkama fabrikaları içerisinde halı yıkama fiyatları konusunda en güvenilir halı yıkama firmaları arasında olan halı yıkama fabrikamız, halılarınızı sözde değil özde yıkayarak ve sizin güveninizi kazanarak yolumuza devam ediyoruz.

Sipariş Alma

halı yıkama siparişi almak

Numaralandırma

halı yıkama aşamasında numaralandırma

Ölçü Alma

halı yıkama öncesi ölçme işlemi

Havuzlama ve Durulama

halı yıkama sırasında havuza alma ve durulama işlemi

Halı Sıkma

halı yıkama sonrası sıkma işlemi

Yıkama Sonrası Paketleme

halı yıkama sonrasi paketleme işlemi

Teslimat

halı yıkamadan sonra adreslere teslimat

Halı Yıkama

Evlerde veya iş yerlerimizde kullandığımız halıların zamanla kirlenmesinden doğan temizlik ihtiyacı ile ilgili olarak yapılan işlemlerine genelde halı yıkama yada halı temizleme denilmektedir. Herkesin kendi halısını kendi imkanlarıyla yıkamasının veya temizlemesinin güç olduğu bu devirde şehirleşmenin yaygın olduğu bölgelerde halı yıkama amaçlı kurulmuş fabrikalar veya firmalar istek üzerine halı yıkama yapmaktadırlar. Bu firmalardan biri olan Çınar halı Yıkama evlere veya iş yerlerine ücretsiz servislerimizle halılarınızı evinizden alıp halı yıkama fabrikamıza getirerek uygulanan halı yıkama veya halı temizleme işleminden sonra yine evinize teslim etmekteyiz. Halı yıkama fabrikamız tam donanımlı ve teknolojinin son ürünleri olan tam otomatik halı yıkama makinalır, halı kurutma makinalarıkısacası halının yıkanıp, kurutulup paketleme aşamasına kadar gelen sürede tam otomatik makinalarımız bu görevi yapmaktadır. Halı yıkama firmamızda halı yıkama işlemi şu aşamalarda yapılmaktadır.

1-Sipariş Alma

Firmamızla iletişime geçtiğinz an kaydınız alınır ve belirlenen tarihte belirttiğiniz adresten yani evinizden veya iş yerinizden halılarınız rulo şeklinde alınır. Karşılığında size kaç adet ve hangi türde halı alındığına dair bir belge (Sipariş fişi, Sipariş makbuzu gibi) verilir.

2-Numaralandırma

Belirtiğiniz adreslerden alınan halılarınız diğer adresleden alınan halılar ile karışmaması için veya lanan halılaran cinslerine gğöre karışmaması için numaralandırma işlemi yapılır.Bu işlemin yapılması halı yıkama sırasında veya halıların teslimi sırasında karışıklığa meyden verilmemesi içindir.

3-İlk Kontrol ve Ölçme

Halı yıkama işlemine geçmeden önceki türlere göre ayrılması(), halının kontrolü(Halılar temizlemeye alınmadan önce kirlilik ve leke durumu, yırtık veya patlak olup olmamasının kontrolü. Eğer halılarda çıkarılamayacak lekeler varsa veya halılarda yırtık gibi hasarlar varsa müşteriye bildirilir temizleme işlemi için onay alınır), metrekare olarak ölçülmesi ve ücretlendirilmesi işlemidir.Halıların türlerine göre ayrılmasındaki neden halı türlerine göre uygulanan yıkama ve temizleme işlemleri farklı olduğundan bu yüzden türe göre ayrım yapılması gerekmektedir. Halı yıkama işleminde ücretlendirme metrekare üzerinden hesaplanmaktadır. Bu ücretler bazı firmalarda her türden halı için aynı olurken pek çok firma halı türlerine göre farklı tarife uygulamaktadır. Bunun sebebi farklı halı çeşitlerine uygulanan yıkama işlemlerinden kaynaklanmaktadır. Değerli halıların temizleme ücretleri diğer gruplara göre daha pahalıdır. Bunun nedeni ise bu halıların diger halı cinslerine göre yıkanmasının daha zor ve zahmetli oluşundandır.Veya kullanılan halı yıkama deterjanlarının diğerlerine göre daha kaliteli ve daha hassas oluşundandır.Çınar Halı Yıkama olarak halılarınıza çok önem vermekteyiz ve hassas halılarınızı itina ile yıkamaktayız. Halalıranıza kullanılan temizlik maddeleri tamamen zararsızdır.Evde ve iş yerlerinde yaşayanların sağlığını düşünerek en azami hassasiyeti göstererek amacımız tamamen sağlıklı ve hijyenik bir şeklilde halı yıkama hizmeti sunmaktır.

4-Havuza Alma Yıkama ve Durulama

Temizleme işlemi birkaç aşamadan oluşmaktadır bu halıların türlerine göre değişkenlik gösterebilir. İlk aşama Toz alma işlemidir. Toz alma işlemi toz dolabı veya toz alma makinesi makine ile yapılmaktadır. Sonra halılar havuzlama aşamasına alınır. Havuzlama; halıların, içi suyla dolu bir havuza konarak bir süre bekletilmesidir. Bunun nedeni ise halıların kirlerinin yumuşaması verilen deterjan, halı şampuanı gibi temizleme deterjanlarının halıya iyice işlemesi dolayısıyla temizleme işleminin kolaylaştırması içindir. Daha sonra halıların asıl yıkama işlemine geçilmektedir. Yıkama işleminde başta da söylediğimiz gibi firmamızda tam otomatik makineler kullanılmaktadır.

5-Halı Yıkama Sonrası Sıkma ve Kurutma

Tam otomatik makinalarda yıkanan halılarınız daha sonra halı sıkma makinalarına alınarak burada sıkma işlemine tabii tutulurlar. Yıkanan halıları sıkarken yene halıların kırışmaması ve iz kalmaması adına rulo şeklinde sıkılması sağlanmalıdır.Diğer halı sıma yöntemlerinde ve halı sıkma makinalarında sıkılan halılar daha sonra yapılan yanlış yöntem neticesinde zarar görmekte ve uzun süre açılamayacak kırışıklıklara neden olmaktadırlar.

6-Son Kontrol, Hav Süpürme ve Paketleme

Kuruyan halıların üzerinde oluşan toz ve diğer maddelerin alınması işlemine hav süpürme (hav alma) denir. Bu işlem el ile yapıldığı gibi otomatik hav alma makinelerinde de yapılabilir. Bu işlem yapılırken yıkamada gözden kaçan lekeler ışık altında yakından kontrol edilir. Herhangi bir lekeye rastlanırsa kontrol masası üzerinde özel leke sökücü yardımı ile lekeye müdahale edilir. Halıdaki kötü koku oluşumunu engellemek için parfümleme yapılır ve halı ruloşeklinde paketlenir.

7-Adrese Teslimat

Halı yıkama fabrikamızda itina ile yıkanan halılarınız bütün işlemlerin bitmesinin ardından elimizdeki adres kayıtlarına göre yine ücretsiz servis araçlarımızla adreslerinize teslim edilir. Halılarınızı sözde değil özde yıkayan halı yıkama firmaları içerisinde en uygun fiyatlarda ve güvenli halı yıkama hizmeti sunan Çınar Halı Yıkama'yı tercih ettiğiniz için Teşekürler.

Video

Video

Video

Video

Video

Video

Video

Halı Yıkama Politikamız

Avcılar Halı Yıkama
Beylikdüzü Halı Yıkama
Şişli Halı Yıkama
Fatih Halı Yıkama

İstanbul halı yıkama sektöründe, halı yıkama fabrikaları içerisinde halı yıkama fiyatları konusunda en güvenilir halı yıkama firmaları.

Sosyal Medyada Biz

İletişim

 • Telefon:
  0 212 434 57 34
 • Email:
  info@cinarhaliyikama.com
 • Adres:
  Cumhuriyet Mahallesi
  Havuzlu Sokak No : 27
  Bahçelievler / İstanbul